• DNI S TÁLIOU

•

Konečne prišiel 14. marec 2018, na ktorý sa tešili všetci mladí herci SZUŠ Kapušany, pretože v tento deň vystúpili prvý krát na skutočné dosky javiska Historickej budovy Divadla Jonáša Záborského.

DJZ útvar osvetovej činnosti usporiadalo Dni s Táliou – Regionálnu prehliadku amatérskych divadelných súborov. Zvončeky z Kapušian sa zúčastnili s hrami NA BÁÁÁJKY, Vankúšová vojna a YOUTUBERI. Porotcovia chválili našich mladých, začínajúcich hercov. Hru YOUTUBERI odmenili zlatým pásmom a postupom na krajskú prehliadku do Stropkova. Ani mladší kolegovia neodišli bez odmeny – obe predstavenia, NA BÁÁÁJKY aj  Vankúšová vojna, získali strieborné pásmo.

• VESELÁ KNIHA

• Dňa 6. marca 2018 navštívili Materskú školu v Kapušanoch žiaci SZUŠ Kapušany, aby porozprávali, zahrali, zaspievali príbeh o Knižke Anežke. Anežka škôlkárov naučila, že čítanie je zábavnejšie a lepšie ako hľadieť do mobilu alebo tabletu.  Na záver, starší kamaráti rozdali záložky do kníh, aby sa malí čitatelia nestratili vo svojej obľúbenej knihe.

• Deň jubilantov

• Prvá októbrová sobota bola iná ako všetky ostatné. Slávnostne oblečení seniori vchádzali do sviatočne upraveného priestoru Reštaurácie Duo v Kapušanoch. Ale prečo? Odpoveď je veľmi jednoduchá. V tento deň v našej obci oslavovali svoje životné jubileá 70-roční, 80-roční a

90-roční spoluobčania. S hudobným pozdravom prišli žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy Kapušany a Ženský spevácky zbor Melódia z Prešova.

Po gratuláciách si jubilujúci hostia zaspomínali, zaspievali a s úsmevom na  perách prežili toto príjemné jesenné popoludnie.

• O dvanástich mesiačikoch

• ,,Kde bolo, tam bolo a možno to bolo u nás v Kapušanoch.´´
              Takto sa začalo 1. vianočné predstavenie žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Kapušany.
              Na javisku deti rozohrali príbeh lakomej macochy, vydajachtivej Holeny, nežnej Marušky a
              spravodlivého šuhaja Miška. Mesiačikovia hrali na klavíri a gitare. A celá detská dedina spievala a
              tancovala. Všetci žiaci poctivo skúšali rozprávku od septembra, aby 15.12.2017 o 17:00 hod. v
              Kultúrnom dome Kapušany, aby potešili ockov, mamky, dedkov a babky.
              A ako to v rozprávkach býva, všetko dobre skončilo. Maruška sa vydala za Miška, zlo bolo
              potrestané a každý žiačik ukázal, že patrí na javisko.
              Už teraz sa spoločne tešíme na ďalšie rozprávky a koncerty u nás v KAPUŠANOCH.