• RAJECKÁ HUDOBNÁ JAR

• 14. ročník

Dňa 18.5.2023 naša žiačka Vaneska Bortníková vycestovala do Rajca, pretože sa tam konala súťaž v hre na violončele. Ako vidíte na fotodokumentácii získala nie len prvé miesto ale aj titul laureáta. To znamená, že je absolútnou víťazkou tohto podujatia. Vaneske a pani učiteľke Mgr. art. Stanke Zobalovej, Art.D. srdečne gratulujeme a želáme veľa tvorivých síl. Taktiež ďakujeme Bc. Marekovi Milovi, pánu korepetítorovi, ktorý Vanesku sprevádzal hrou na klavíri.

• DEŇ RODINY

• Dňa 14.5.2023 sa o 14:00 v Dennom centre v Kapušanoch konal Deň rodiny. Naši mladí herci boli pri tom ako moderátori.

• KONCERT

• KU DŇU MATIEK

Koncert bol veľmi príjemným stretnutím mamičiek a našich malých umelcov. Po vystúpení dostala každá mamka krásne srdiečko z lásky.

• Krajská scénická žatva Levoča

• Naši herci z LDO sa dňa 28.4.2023 zúčastnili v Levoči Krajskej scénickej žatvy. Rozdali sme radosť ľuďom v hľadisku, získali sme 3. miesto a po náročnom týždni sme sa všetci tešili domov. Levoča ďakujeme.

• Akordeónový festival

• Giraltovce 2023

Dňa 28.4.2023 do Giraltoviec vycestovali Jožko Leško a Martinka Kaňuchová s pánom učiteľom Marekom Puškášom, aby sa zapojili do súťaže Akordeónový festival Giraltovce 2023. Obaja sa umiestnili v bronzovom pásme. Gratulujeme.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• 69. ročník krajskej postupovej súťaže

Dňa 27.4.2023 sa žiaci hudobného, tanečného a LDO odboru stretli v DJZ na malej scéne a pred odbornou porotou zahrali predstavenie Žltá ľalia, ktorú porota odmenila 2. miestom s návrhom na postup na celoslovenskú prehliadku do Dolného Kubína. Všetkým srdečne ďakujeme.

• Gitarový festival

• Giraltovce 2023

​​​​​​​

Dňa 26.4.2023 sa naše žiačky Elenka Pavúková z triedy                                                  Mgr. art Stanislavy Zobalovej, ArtD.  a  Natálka Juskaničová z triedy Mgr. Daniela Fejerčáka zapojili do gitarového zápolenia. Natálka Juskaničová získala zlaté pásmo. Všetkým zúčastneným vďaka.

• 69. ročník krajskej postupovej súťaže

26.4.2023 recitátorom prózy zahrali žiaci LDO predstavenie Zvuky ulice. Smiech sa niesol sálou malej scény DJZ  a uvoľnil napätie a trému mladých interpretov. Poďakovanie vo forme potlesku bola dostatočná odmena pre našich šikovných hercov.

​​​​​​​

69. ročník krajskej postupovej súťaže

25.4.2023 sa naše violončelové kvarteto v zložení Vaneska Bortníková, Nelka Raceková, Sárka Grefová a Janko Kunec zahrali skladby v úprave Júliusa Selčana ml. Winnetou a Dobytie raja. Žiaci sú z triedy Mgr. art Stanislavy Zobalovej, ArtD. . Za navodenie poetickej atmostéry sa interpreti poézie odmenili dlhým potleskom.