• JARNÝ KONCERT

• Vitajte u vás doma na Jarnom koncerte žiakov SZUŠ Kapušany

Keďže hudobné, výtvarné, tanečné a herecké výsledky žiakov nemôžeme vidieť na koncertoch v Kultúrnom dome u nás v Kapušanoch, pripravili sme si pre vás, milí naši priaznivci, online koncerty z domovov našich žiakov do vašich príbytkov.

Pracujeme i naďalej a tešíme sa, že naši žiaci napredujú. Ďakujeme rodičom za trpezlivosť a pomoc pri výučbe.

Učitelia vašich detí.

Jarný koncert:

• Mrázik

• videozáznam vianočného predstavenia

Na tomto linku nájdete celé predstavenie. Heslo získate u vyučujúceho.

• Mrázik 2019

• Do galérie Mrázik 2019 boli pridané fotografie.

Dňa 18.12.2020 a 19.12.2020 prišiel Mrázik do našej obce. Svoj príbeh rozpovedal v Mš Kapušany, Zš Kapušany a večer pre rodičov.

Milí rodičia,

ďakujeme, že ste prispeli obyvateľom  domu na Mukačevskej ulici.

Spolu so základnou a materskou školou sme pomohli sumou 560,-  .

Peniažky sme doručili rodinám ešte pred vianočnými sviatkami.

• Milí žiaci a rodičia,

• dovoľte, aby som vás požiadala o aktívny prístup a využívali priamu komunikáciu a online možnosti spojenia s vašimi pedagógami. Konzultujte vaše pokroky a nebojte sa komunikovať. Dúfame, že túto náročnú situáciu zvládneme.

• Hudobný svet doma

• Milí priatelia hudby, rodičia a žiaci. Postupne pre vás pripravujeme alternatívy k hudobnej náuke na doma prostredníctvom videí. Nasledujúce video je určené pre žiakov hudobného odboru prvého ročníka, pridať sa však môžu aj rodičia či súrodenci. Súčasťou videa sú aj úlohy, ktoré vás pobavia. Vaše riešenia nám posielajte do komentárov na facebookovej stránke pod video. Veľa radosti pri plnení úloh!

Ku prvému videu vám na plnenie úloh postačí ceruza a notový zošiť. Môžete však byť kreatívni a navrhnúť si vlastnú verziu knihy Hudobný svet doma - vyberte si možnosť, ktorá vám vyhovuje najviac. Užite si hudbu :)

• Koronavírus

• Prerušenie vyučovania

Na základe rozhodnutia              Ústredného  krízového štábu SR, ktorý uzatvoril všetky školy a školské zariadenia od 16.3.2020 do odvolania a na základe rozhodnutia zriaďovateľa SZUŠ Kapušany

( 13. marec 2020) sa vyučovanie na našej škole prerušuje

od 13.3.2020 do odvolania.

Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu

sa môže opätovné začatie vyučovacieho procesu zmeniť.

• AKTUÁLNE

• V zmysle povinností ustanovených § 147 ods. 1 zákona 311/2001 (Zákonník práce) a § 152 zákona 245/2008 (školský zákon) a na základe aktuálnych informácii Úradu verejného zdravotníctva SR a Ministerstva zahraničných vecí SR, z dôvodu prevencie šírenia koronavíru: riaditeľstvo SZUŠ Kapušany odporúča zákonným zástupcom detí a žiakov, ktorí sa vrátili z krajín s potvrdeným výskytom koronavíru, alebo prišli do styku s osobami, ktoré sa pohybovali v zahraničí najmä v rizikových oblastiach, aby zvážli možnosť izolácie a možnosť nástupu detí a žiakov do školy. Prípadne, aby nástup do školy konzultovali so svojim pediatrom.

Žiadame všetkých zákonných zástupcov detí a žiakov a zamestnancov školy, aby sa oboznámili s informáciami a usmerneniami k prevencii šírenia koronavírusu a tieto usmernenia dôsledne dodržiavali a k ich dodržiavniu viedli aj deti a žiakov:

Vyučovanie na našej škole zatiaľ pokračuje v normálnom režime. V prípade obmedzení, alebo zrušenia vyučovania budete včas informovaní.

Zároveň vás žiadame, aby ste:

- neposielali na vyučovanie deti s respiračnými ochoreniami akéhokoľvek druhu,

-dbali, aby vaše deti mali vlastné hygienické pomôcky

( hygienické vreckovky, gely....)

Ďakujeme za porozumenie

Hlavné informácie Úradu verejného zdravotníctva SR.

Informácie Ministerstva zahraničných vecí.

Hygienické pravidlá.

Ďalšie informácie ÚVZSR: http://www.uvzsr.sk/

Aktualizované usmernenie MŠVVaŠ: https://www.minedu.sk/

• Aktuálne

• Vyučovanie na našej škole prebieha v plnom prúde

Pripravujeme sa aj na Vianočný koncert.

Máte sa na čo tešiť.

• Nový školský rok 2019/2020

• Huráááááá

Milí rodičia a žiaci,

Tento školský rok 2019/2020 je naším tretím. Všetci sa tešíme na nové hudobné, tanečné a divadelné predstavenia, ktoré budeme spolu vytvárať a hrať

Taktiež sa radujeme, že naša školička môže privítať nových žiakov, ktorí sa chcu s nami niečo nové naučiť, chcú sa hrať a tvoriť.