• Úlohy z hudobnej náuky 25.10. - 27.10.2021 (triedy p. učiteľky Z. Buzinkaiovej)

• 2. ročník

Pondelková skupina – pracovný zošit strana 8 – 9

Stredajšia skupina – pracovný zošit – strana 6 – 7

Pondelková skupina - pracovný zošit – strana 18 (posledné cvičenie)
                                         - strana 19 (utvor obraty kvintakordu v G dur + do notového zošita ešte A dur)

+ pozrieť si súbor - Kvintakord_a_jeho_obraty.pdf

Stredajšia skupina – úlohy v súbore - 3._rocnik_Stupnice_do_4_krizikov.pdf

Do notového zošita napíš stupnice A dur, H dur, Fis dur, Cis dur

Pracovný zošit strana 8 – 9. Urobiť si poznámky k téme Vznik a šírenie zvuku.

+ do zošita si napíš odpovede na otázky: 1. V akej európskej krajine nájdeme prvé známky o zaznamenaní melódie? 2. Čo je to tabulatúra? 3. Aké 4 vlastnosti má každý tón? 4. Vysvetli rozdiel medzi tónom a šramotom.

• Výučba hudobnej náuky od 25.10.2021 do odvolania

Na základe covid automatu sa z epidemiologických dôvodov od pondelka 25.10. 2021 bude predmet hudobná náuka  vyučovať dištančnou formou. To znamená, že úlohy pre žiakov navštevujúcich uvedený predmet u pani učiteľky Zuzany Buzinkaiovej budú každý týždeň zdieľané na stránke školy a posielané na edupage. Priebežne budú kontrolované vyučujúcimi nástroja. Úlohy budú zozbierané a ohodnotené až po návrate k prezenčnej forme. Prípravný ročník a prvý ročník bude mať hodiny prezenčne podľa pokynov pani učiteľky Jany Majcherovej.

Ďakujeme za porozumenie.

• BLAHOŽELÁME.....

• ku krásnemu úspechu našej šikovnej violončelistke

Gratulujeme Vaneske Bortníkovej a p. uč. Stanislave Zobalovej k umiestneniu na medzinárodnej súťaži Rajecká Hudobná Jar. Úprimne sa všetci tešíme a želáme naším šikovným dievčatám veľa, veľa úspechov.

Vaša SZUŠ Kapušany